Kõik saab alguse ideest – kuidas soovitakse näha sise- või välisruumi piirdeid, katteid, kujundeid, elemente – võimalused on piiramatud. Inspiratsiooni on võimalik saada lugematutest tehtud töödest:

Võimalusel tuleks kaasata arhitekt või kujundaja, kuid koostöös tehase esindajaga on võimalik luua toimiv süsteem ka iseseisvalt. Küsige meilt ka lisamaterjale.
Pakume ka lihtsamaid tross-süsteemi tootesarju kohapeal ettevalmistamiseks ning paigaldamiseks: Self Assembly ja EasyFit. Võimaliku lahenduse loomisel on soovitav meiega ühendust võtta juba projekteerimise faasis.

Kalkulatsiooni koostamiseks on olemas Jakob AG veebilehel (jakob.com) ka orienteeruvad maksimaalsed hinnad. Vaatleme igat projekti eraldi ning täpsem hind sõltub projekti mahust. Näiteks sagedamini kasutatav happekindel trossvõrk Webnet Micro hinnakiri on leitav järgmiselt lingilt.

Kõik arhitektuursed tross-süsteemid, koos tehnilise info, mõõtude, joonestusprogrammi jooniste (DWG / DXF) ja hindadega, on leitavad siit lingilt.

Kavandatavale Webnet trossvõrgu lahendusele on oluline luua perimeeter, suurema diameetriga terastrossi või näiteks ümartoru näol, millele saaks võrgu põimida.
On oluline, et perimeetri konstruktsioon, millele metallvõrk põimitakse, on ankurdatud või kinnitatud muul viisil tugevale ning vastupidavale alusmaterjalile (näiteks betoon, kivi, metall, puit jne).
Kui trossvõrgu perimeetrina kasutada terastrossi ei tohiks sellel olla pöörde kohti, iga trossiliin võiks olla sirge ning kinnitatud eraldi.

Kui perimeetrid võrgule on loodud/projekteeritud, peaks valima sobiva võrgu ning jagama paneelideks – mõõtma võrgu paneelide mõõdud (kõrgus x laius). Parima tulemuse saab joonise koostamisel – nii on võimalik vältida ka eksimusi. Tihti piisab ka lihtsamast visandist, et edasi anda ettekujutus võrgu paneelide kujudest, mõõtudest, paiknemistest ning kinnitus viisidest.

Tellimisel edastame koguinfo tehasele. Projekti materjalid valmistatakse ette, kõik trossi pikkused ja võrgu paneelid lõigatakse vastavalt ette antud infole, samuti kinnitatakse trossidele kinnitusotsad ja pingutid – soovi korral ka märgistatakse iga materjal vastavalt joonise tähistusele. Paigaldamine on lihtne ning jääb üle kohapeal ainult õige tükk õigesse kohta panna.

Vaata ka paigaldus juhendeid ja selgitavaid videosid.